Vitamíny na Váš stůl

Vitamíny na Váš stůl

O tom, že ovoce a zelenina by měli být součástí každého jídelníčku není pochyb. Obsahují mnoho látek, které se nedají ničím nahradit. Vědci prokázali že vláknina, vitamíny a minerály obsažené v ovoci a zelenině snižují riziko srdečních chorob a podle nejnovějších výzkumů rostlinná barviva v nich obsažená snižují výskyt nádorových onemocnění. Podle světové zdravotnické organizace by měl dospělý člověk denně zkonzumovat 400-600 g ovoce a zeleniny, rozdělených do pěti porcí. A tyto přírodní produkty mají spoustu dalších výhod, ovoce zažene chuť na sladké a zelenina zasytí víc než chleba.

Obchodní regály se prohýbají pod tíhou kárně vypadajícího ovoce a zeleniny, oči nám z toho jen přecházejí. Avšak velké obchodí řetězce mají velkou nevýhodu, nevíme odkud tyto krásně vypadající plody pocházejí, jak dlouhou ušly cestu, jak dlouho leží na regále a jaké všechny chemikálie obsahují, aby vypadaly tak chutně.

Pokud nemáte vlastní zahrádku kde si vypěstujete vše sami, nejlepší variantou, jak se dostat k opravdu zdravému a kvalitnímu ovoci a zelenině je nakupovat u místního dodavatele. Například v Liberci můžete navštívit obchod Petra Misaře, kde vždy najdete čerstvé ovoce i zeleninu, od brambor až po melouny. Kromě tuzemských produktů jako je mrkev, cibule, jablka, hrušky zde najdete i exotičtější ovoce mandarinky, pomeranče ale i banány. A pokud jste z jiné části naší republiky není to vůbec překážkou, kromě maloobchodu v Liberci vlastní i velkoobchod s ovocem a zeleninou a vitamíny doručí až na Váš stůl. Jeho velkoobchod zásobuje těmi nejzdravějšími plody přírody i školy, školky a nemocnice.