Naše západní medicína má velké možnosti a slaví řadu úspěchů, ale také má své limity a nevýhody. Moderní léky často neléčí nemoc jako takovou, ale jen její příznaky, a zatímco jednu nemoc léčí, způsobují problémy jinde. Západní medicína nevnímá pacienta jako celek, a proto při léčbě léčí zvlášť jednotlivé příznaky. Východní celostní medicína, vychází z principů, že vše, co se děje spolu souvisí a snaží se jít do hloubky a obnovit rovnováhu celého organismu.
Alternativní a klasická medicína se vzájemně nevylučují a nedá se říct, že jedna je ta správná. Naopak by se měly vzájemně doplňovat. Alternativní medicína nijak nenarušuje postupy té západní, ale vytváří systém postupů, které směřují k uzdravení nebo udržení zdraví. Alternativní medicína je také velmi šetrná k organismu a jejím cílem je stimulovat organismus k využití vlastních obranných schopností.
Praktický lékař pro dospělé Aleš Buček v Přelouči si tuto provázanost západní a alternativní medicíny uvědomuje, a proto kromě služeb klasického lékaře nabízí pro zájemce i akupunkturu a homeopatii. Jako praktický lékař má již přes dvacet let praxe a spojením těchto dvou postupů slaví již řadu úspěchů.
Akupunktura sice na první pohled působí děsivě, avšak reálně není vůbec bolestivá. Vychází z tradiční čínské medicíny, podle které proudí v lidském organismu energie Čchi. Akupunktura jehličkami upravuje tok energie, odblokovává dráhy a jejím cílem je nastartovat přirozené procesy organismu. Nabízí úlevu a regenerační účinky pro namožené svaly a poranění, bolavou krční páteř, bolesti hlavy a migrény a řadu dalších obtíží. Také pomáhá jako prevence při odhalování nerovnováhy ještě před tím, něž vypukne nemoc.
Homeopatie vychází také z čínského systému energie Čchi a vnímá člověka jako celek. Každá nemoc je způsobena nerovnováhou této energie. Zatímco akupunktura působí zvenku, u homeopatie léčba probíhá pomocí přírodních látek, minerálů a rostlin. Usiluje o obnovení rovnováhy a stimulaci organismu k jeho vlastním obranným reakcím.