Spaní na seně, možnost vyzkoušení pasení a dojení koz a čerstvé sýry

Spaní na seně, možnost vyzkoušení pasení a dojení koz a čerstvé sýry

Žijeme v době, kdy většinu našeho času trávíme přilepení k obrazovkám počítačů, kdy do přírody vyrazíme maximálně na nedělní procházku do městského parku, kdy kupujeme jídlo, a netušíme odkud pochází a co obsahuje. V regálech obchodů můžeme potkat mnoho produktů s označením bio, které zaručují, že pochází z ekologického zemědělství, nebyly použity pesticidy ani umělá hnojiva a při zpracování se nepřidávají žádná barviva, aromata ani konzervační látky. Na internetu najdeme tisíce návodů na digitální detox a jak zvládnout den bez používání moderních technologií a výběr nabídky luxusních hotelů uprostřed nejturističtějších míst české přírody je také opravdu široký.

Málokde a málokdo však dnes má možnost zažít opravdový den na farmě, obklopený zvířaty, bokem všech moderních technologií, ráno si dát čerstvé mléko, večer si pochutnat na domácích kozích sýrech, projet se na koni po divoké přírodě, zkusit přespat na čerstvém seně. Strávit několik dní v čistém prostřední nezničené přírody, stravovat se tím, co si člověk “sám” vypěstuje, to je teprve opravdová očista pro tělo i mysl.

Vše toto máte možnost zažít v kulisách jedné z nejkrásnější přírody co u nás najdete, v prostředí České Kanady. Sychravé počasí, početné třpytící se rybníčky, divoké říčky, rozsáhlé a neprostupné lesy, záhadně rozeseté balvany a tajemné skály, tam člověk opravdu úplně zapomene, že existuje nějaká civilizace. Pokud vám nevadí poněkud trampské a dobrodružné ubytování, kde máte opravdu možnost spát na seně. Můžete se na pár dní ubytovat na biofarmě u Českého Rudolce. Celý pobyt je spíš pro sportovněji založené turisty. Na farmě budete obklopeni zvířaty, můžete se projet na koni, ochutnat domácí kozí sýry nebo pro úplnou relaxaci si domluvit reflexní masáž. Poloha farmy v srdci České Kanady je ideální k mnoha výletům do přírody, na kole se během jednoho dne dostanete k těm nejkrásnějším památkám, a hlavně tu najdete opravdový klid.