Trápí vás časté bolesti zad? Je čas navštívit ortopeda

Trápí vás časté bolesti zad? Je čas navštívit ortopeda

O málokteré bolesti můžeme říct, že si ji prožil téměř každý. Jednou z takových zdravotních komplikací, které si na vlastní kůži alespoň jednou v životě okusil snad každý člověk, je bolest zad. Zatímco u některých se však jedná o ojedinělou a chvilkovou záležitost vyvolanou například špatnou polohou při spánku, jiní se s bolestí zad potýkají pravidelně. Takové omezení nám potom může značně zkomplikovat řadu aktivit a poměrně značně zhoršit také naší psychickou pohodu. Pokud proto víte, že jste na bolesti páteře náchylnější, měli byste dbát na prevenci a dělat vše proto, abyste ji ze svého života trvale odstranili, nebo ji alespoň naprosto minimalizovali.

Dobrou prevencí proti bolesti zad je pochopitelně pohyb. Pokud našim zádům totiž něco skutečně neprospívá, je to sedavý způsob života a celodenní hrbení se nad monitory našich počítačů. Na druhou stranu je jasné, že elektronika a práce na počítačích je dnes základem skoro každého zaměstnání a jen proto, abychom se začali hýbat, se nevzdáme celé naší kariéry. Co už ale udělat můžeme, je vyměnit čas od času auto za pěší procházku a každé ráno i večer si udělat pěti minutové protažení páteře, které našim zádům uleví od napětí. Pokud si párkrát do týdne ještě zacvičíme jógu nebo třeba pilates, naše záda nám budou rozhodně vděčná.

Jako první pomoc v případě akutní bolesti je důležitý klidový režim, sucho a teplo, které můžeme podpořit také léky proti bolesti. Jedná se o rychlou pomoc a dočasnou úlevu, dlouhodobě se však problémy se zády takto řešit nedají.

Pokud vás bolesti zad trápí dlouhodobě a prakticky nepřetržitě, máte co dočinění s chronickou bolestí páteře, která si žádá zásah odborníka. Lékařem, na jehož dveře byste měli v takovém případě zaklepat, je ortoped. Jeho služby však můžete potřebovat také například při problémech s plochými chodidly či při bolestech kloubů. Jedním z velmi častých problémů, které se v ordinaci ortopeda řeší, je potom trvalé vychýlení páteře neboli skolióza.

Ortopedický lékař MUDr. Radomír Kelíšek je specialitou, kterého můžeme při výše zmíněných problémech navštívit. Zastihnout ho můžete hned ve dvou ordinacích, a to ve Zlíně a v Uherském Brodu. Obě ordinace disponují moderním vybavením umožňujícím provádění prevence, diagnostiky i následné léčby ortopedických onemocnění. Ordinace ortopedie v Uherském Brodu se zaměřuje především na léčbu skoliózy, problémy s plochými chodidly, osteoporózu a zánětlivá kloubní onemocnění. S podobnými problémy se však můžete obrátit i na ortopedii Zlín.