Cateringové služby nepatří jen na firemní akce

Cateringové služby nepatří jen na firemní akce

Cateringové služby jsou mezi lidmi čím dál oblíbenější. Pryč je doba, kdy si cateringové firmy objednávaly jen velké společnosti na firemní večírky, plesy nebo jiné slavnostní události. Podobné služby si dnes lidé objednávají naprosto běžně, a to i na menší akce jako jsou oslavy narozenin, výročí svatby nebo třeba rozlučky se svobodou.

Není to rozhodně jen chyba hospodyněk, že se na většině akcí postupně upouští od tradičního domácího pohoštění. Může za to především nedostatek času, který v dnešní době trápí prakticky každého z nás. Zatímco dříve bylo běžné, když se ženy místo chození do zaměstnání staraly o domácnost, dnes je mnoho domácností na úkor pracovního vytížení zanedbáváno. Většina lidí je ráda, že po příchodu z práce stihne oprat prádlo, nebo uklidit špinavé nádobí, natož měli byl čas na složitou přípravu večeře či pečení buchet na druhý den manželovi do práce. Každá doba má ale něco. Díky moderním technologiím a dostupným službám, máme dnes možnost si práci významně ulehčit, a to se obzvláště u přípravy větších oslav a akcí náramně hodí.

I když organizace akce, rozeslání pozvánek a domluvení společného termínu a času zůstane pořád na nás, s cateringovou firmou nám odpadne jedna z největších starostí každého hostitele – jídlo. Snad každý z nás se někdy snažil připravit na plánovanou událost speciální pokrm, který i když běžně zvládáme levou zadní, se nám zrovna když nám na tom tolik záleží, nepodařil. Pokud využijeme služby cateringu, sice si trošku připlatíme, ale o podobných situacích si můžeme nechat maximálně zdát.

Slovo „catering“ pochází z anglického výrazů cater, což v překladu znamená nakupovat, obstarávat potraviny a care of, což v tomto kontextu znamená postarat se o jídlo nebo zábavu. Kromě rautů totiž některé cateringové firmy nabízí také zábavu a program na celou akci.

Než začneme cateringovou firmu vybírat, měli bychom si ujasnit naše priority. V jakém stylu má celá akce být, kolik lidí na ni chceme pozvat a především, jakou částku za ni jsme ochotní utratit. Po prvotní schůzce by nám cateringová firma měla akci nacenit a poskytnout bližší informace k její organizaci. Ceny za cateringové služby se poměrně hodně liší. Zatímco někde zaplatíme jen pár desítek korun na osobu, jinde se může konečná cena vyšplhat až k tisíci korunám na osobu. Konečná cena závisí pochopitelně na vybraném typu cateringu a náročnosti pohoštění.