Na sjezdovku vždy s novým modelem

Na sjezdovku vždy s novým modelem

Vybavení na různé sporty se rychle vyvíjí, o zimních sportech to platí dvojnásob. Každý rok je možné uvidět nové modely lyží s nejnovějšími druhy váznání. Kdo si před pěti šesti lety koupil zbrusu nové vybavení, na sjezdovkách určitě nikoho neoslní. Pokud vyznavač tohoto zimního sportu nejzdí na hory několikrát do roka, možná více ocení možnost si lyže půjčit.

Půjčovna a servis lyží zaručuje to, že na sjezdovce budete mít vždy to nejnovější moderní vybavení, a přitom dokonale připravené na sportovní vyžití. Řádně připravené sjezdovky a snowboard zajistí, aby byl čas strávený na sněhu opravdovým zážitkem. Už se vám nestane, že se bude sníh lepit na skluznice, protože ski servis si vaše lyže vezme na starost, správně je navoskuje a také vyleští. Škrábance, rýhy nebo i díry ve skluznici se zataví materiálem k tomu určeným nebo se celé místo nahradí novou částí skluznice.

Pokud lyže neposlouchají na zledovatělých plochách, je důvodem špatný stav hrany lyží. Jízda po zamrzlých pláních a přešlapávání v řadách na vlek postupně otupí hrany. Ty se brousí podle typu lyží a schopnosti lyžaře několikrát za zimní sezónu. Záleží na tom, s jakou intenzitou jejich majitel lyžuje, na jakém typu sněhu a na jakých sjezdovkách. Rozhodným momentem pro přebroušení je zhoršená schopnost udržet směr. Pokud lyže ztrácejí dynamiku, je na vině nejspíše narušená struktura skluznice. Jemný vzorek na skluznici spolu se správným navoskováním zajišťuje optimální odvod vody, vznikající při tření skluznice a sněhu. Novou strukturu lze vytvořit brusnými kameny, které jsou součástí moderních servisních strojů. Odborné seřízení vázání využívá technologie přesně nastavující vypínací sílu vázání s ohledem na dispozice lyžaře a jeho zkušenosti. Kvalitní nastavení vázání zvýší pocit bezpečí a pomůže ochránit zdraví.