Masáž, která nám může spravit držení těla

Masáž, která nám může spravit držení těla

V dnešní době se čím dál více snažíme udržovat se v kondici a fit. A to nejen správným stravováním, ale také pohybem. Pravidelně navštěvujeme posilovnu, chodíme na túry, cvičíme jógu, běháme nebo si jdeme ráno zaplavat. Na YouTube najdeme spoustu kanálů, které nabízí nejrůznější formy cvičení, a to i zdarma. I když tedy nemáme zrovna čas trávit dvě hodiny v posilovně, můžeme si najít poměrně efektivní posilovací cvičení, které nám nezabere ani půl hodiny, přímo z pohodlí domova.

Nicméně posilování není všechno, co naše tělo potřebuje a mnohdy, pokud to neděláme správně, může tělu dokonce uškodit. Často se tak může stát, že i když cvičíme pravidelně a vydatně stále nemáme tu vysněnou postavu, kterou bychom chtěli, nebo se stále necítíme tak dobře, jak bychom mohli.

Stejně tak jako dnešní doba nabízí spoustu efektivních nástrojů, jak se udržovat zdraví a fit, je také paradoxně příčinou mnoha zdravotních problémů a fyzických omezení, a to zejména kvůli sedavým zaměstnáním. Ty potom podporují špatné návyky jako je nesprávné držení těla, sezení s nohou přes nohu, nebo také jednostranné činnosti. Spousta lidí tak dnes trpí skoliózou, mají kulatá záda nebo má problémy s klouby.

Kromě klasických relaxačních masáží a masáží proti bolesti, existuje ještě jedna speciální kategorie, kterou už ale nezná každý. Dornova metoda je manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy, což sebou přináší obrovskou úlevu. Tato metoda nám může pomoci zbavit se skoliózy, aniž bychom museli absolvovat několika letou léčbu, při které musíme nosit korzet. Dornovou metodou se napravují klouby a obratle a vyrovnává se celková statika těla.

Touto metodou se dá srovnat rozdílná délka končetin, vyrovnat rotace kyčelních kloubů nebo třeba odstranit mravenčení rukou a nohou. Oproti klasickým masážím připomíná Dornova metoda spíše fyzioterapii, která je založená na maximální spolupráci pacienta. Při aktivním pohybu pacienta vyvíjí terapeut jemný tlak na vyosené obratle směrem, kam mají správně patřit.

Některé masážní salóny nabízí jak klasické masáže, relaxační masáže, tak také právě Dornovu metodu. Takové služby nabízí například v Praze.