Účinná metoda boje proti skolióze a dalším onemocněním páteře

Účinná metoda boje proti skolióze a dalším onemocněním páteře

Jen těžko bychom dnes hledali člověka, který nikdy nezažil bolest zad. K tomu, aby nás čas od času potrápily bolesti páteře, ještě nemusíme trpět artrózou ani skoliózou. Naše záda jsou náchylná na celou řadu zdravotních problémů, z nichž některé jsou poměrně rychle odstranitelné a s jinými se trápíme dlouhé měsíce, ne-li roky. Důvodů vzniku takových obtíží může být celá řada, od fyzického úrazu, přes sedavé zaměstnání až po obyčejný stres. Ne nadarmo se totiž říká, že starosti si nosíme na bedrech.

Bolesti zas patří mezi nejrozšířenější civilizační choroby. To však rozhodně neznamená, že jsou snáze snesitelné. I obyčejný skřípnutý nerv nás může bolestí naprosto znehybnit a vyřadit z provozu na několik dní. Obecně by se dalo říct, že čím víc stresujícím životem žijeme, tím náchylnější jsou naše záda k různým onemocněním.

Byla by však chyba tvrdit, že stres je jediným spouštěčem fyzických problémů, byť se na nich podílí velkou měrou. Svou zásluhu má pochopitelně také pohyb. A to ať už je ho nedostatek, nebo naše tělo pohybem naopak přetěžujeme. Mezi dlouhodobé problémy s páteří potom patří také již zmíněná skolióza. Jedná se o vychýlení páteře do strany, které vzniká nejčastěji v období dospívání, nicméně zvýšenou bolestivostí a různými omezeními nás potom může trápit celý život. I proti těmto zdánlivě „trvalým vadám“ se však dnes dá bojovat, a to v jakémkoliv věku.

Masáže Fialka v Hradci Králové nabízí komplexní péči o tělo, mezi kterou najdeme mimo tradičními relaxačními masážemi také cvičení na posílení správné funkce zad, kineziotaping či Dornovu metodu. Právě Dornova metoda je jednou z osvědčených technik při boji se skoliózou. Tato metoda nám pod vedením vyškolených odborníků může pomoci po malých krůčcích vrátit naši páteř tam, kam patří. Aniž bychom tak museli podstupovat náročné operace, nebo se v dospívání oblékat do nevzhledných zdravotnických „krunýřů“, které nám mají pomocí výztuže tlačit páteř silou proti jejímu vyboulení, můžeme se skoliotického onemocnění zbavit.

Přestože by se Dornova metoda dala zařadit mezi masážní techniky, s relaxační a oddechovou masáží se tato metoda nedá srovnat. Jedná se spíše o jakýsi typ rehabilitačního cvičení, který je založen na úzké spolupráci terapeuta s klientem, kteří se společnými silami snaží páteř napravit. To vše se provádí pomocí jemného a přirozeného pohybu klienta a jemným tlakem palců nebo ruky terapeuta. Tato metoda je účinná také v případě rozdílné délky dolních končetin či skřípnutého nervu.