Chuti BIO masa od české firmy se nic nevyrovná

Chuti BIO masa od české firmy se nic nevyrovná

Je velký rozdíl koupit si maso v supermarketu, které je kdo ví odkud a je plné kdo ví čeho, nebo si koupit maso od českého prodejce. Maso z krav, které se pásly na území naší republiky. Můžete se na ně klidně přijet podívat. Taková česká firma je například Agrokomplex spol. s.r.o. z Děčína, přesněji Verneřic. Jedná se o rodinnou firmu se skoro třicetiletou tradicí. Tak dlouho zde také pracují i někteří zaměstnanci. Krávy tu nejsou zavřené a namačkané jedna na druhou někde v temnu, ale jsou od dubna až do listopadu ve výběhu, kam také mají volný přístup i v zimě.

Od roku 2008 firma vstoupila do přechodného období na získání BIO certifikátu a dnes už certifikátem disponuje na všechnu produkci – rostlinnou i živočišnou. Už od roku 2007 ale mají BIO certifikát jatka Agrokomplexu. Současně slouží jatka k porážení výhradně skotu z vlastní BIO farmy. Jatka přijímají k porážce ale i prasata, ovce, kozy a v omezené míře i koně. Nabízí i jatka formou „domácí porážky“. Týdně jatka porazí maximálně 10 kusů skotu, aby vše proběhlo kvalitně a precizně. Firma chová přes 1200 skotu včetně telat, kříženců plemen Česká straka a Blond d´ Aquitain. Reprodukce není zajištěná umělou inseminací, jak tomu bývá zvykem u firem, které nemají pro krávy dostatek prostoru a času. Reprodukce krav je zde přirozená, tak, jak to má být, bez míchání a vybíraní genů člověkem.

Agrokomplex v posledních několika letech obnovuje staré zemědělské stroje za nové. Až na jednu výjimku zůstává věrný českému výrobci traktorů a náhradních dílů. Nekupuje svoje traktory, žací listy, agrostroje a sklizňové vozy někde z ciziny. Pokud tedy máte chuť na BIO maso z českých krav, které se pasou na českých pastvinách, o které se starají české ručičky a pomáhají jim české stroje, volba je jasná.