Jíme, abychom byli zdraví

Jíme, abychom byli zdraví

Někdo jí proto, aby žil, někdo žije proto, aby jedl. I když se s dobou poněkud mění stravovací návyky, chuť na dobré jídlo nám zůstává napříč věkům. Za dob našich babiček se vařilo úplně jinak než dnes. Každý den ve dvanáct hodin musel být na stole teplý oběd, u jehož přípravy strávila hospodyňka klidně i pár hodin. Svíčková na smetaně, guláš, koprovka, kynuté knedlíky a spousta dalších pravých českých jídel, bez kterých si lidé tehdy oběd nedokázali představit.

Postupem času lidé začali své stravovací návyky měnit a učili se jíst méně těžká a taky zdravější jídla. Třeba takového vegetariána by někdo před šedesáti lety jen těžko pohledal, zatímco dnes není tento životní styl výjimkou a dokonce najdeme spoustu specializovaných vegetariánských restaurací. Také bio potraviny začínají mít v našich životech čím dál tím větší místo. A stravování se pravidelně pět krát denně dnes již dodržuje málo kdo.

Spousta lidí má dnes tendence vymlouvat se na čas. Říkají, že nejedí proto, že na jídlo jim přes den nezbývá čas. A ti, kterým se v pracovním vytížení nějaký ten čas uvolní, vyřeší jídlo fastfoodovým občerstvením nebo bagetou z automatu.

Naše firma Stravování Kučera s.r.o. se rozhodla tohle změnit a pomoci vám správně jíst. Nejsme žádní výživový poradci, ani se nezabýváme žádnými „krabičkovými dietami“, které by vás nutily jíst pět krát denně. Uvědomujeme si, že dnešní stres a pracovní vytížení nám zkrátka často nedovoluje si připravit plnohodnotné jídlo a právě s tím vám chceme pomoci. Říká se, že snídaně je základ dne a něco pravdy na tom skutečně bude, pro nás je ale nejdůležitější oběd, a to nejen proto, že přichází zhruba v polovině dne a pomůže nám dobýt baterky a energii na zbytek dne.

Jídlo nám pomůže k lepšímu soustředění, lepšímu psychickému stavu ale hlavně také ke zdraví. Ti z nás, kteří jídlo úmyslně vynechávají, si často ani neuvědomují, jakým zdravotním rizikům se vystavují. Od žaludečních vředů až po rakovinu slinivky břišní. Tohle všechno může způsobit přílišný stres spolu s hladověním.

A protože si uvědomujeme, že spousta z vás nemá čas si oběd ani vyzvednout, obědy vám dovezeme až do práce, případně k vám domů. A aby to vašim kolegům nebylo líto, jsme schopni zajistit rozvoz obědů klidně pro celou firmu.

Našich služeb nevyžívají jenom lidé v zaměstnání, ale také například nemocní lidé a nebo staří lidé, kteří si sami přes týden nedokáží uvařit a nemají nikoho, kdo by měl čas jim oběd zajistit. Vy zkrátka pracujte, maroďte, nebo třeba užívejte volných dnů s nohama nahoře a my se postaráme o to, aby vaše tělo dostalo to, co tak nutně potřebuje- jídlo.