Sladká povinnost, které se při svatbě nevyhnete

Sladká povinnost, které se při svatbě nevyhnete

Vybrat svatební dort, pro někoho noční můra pro jiného sladká tečka za všemi starostmi s vyřizováním svatby. Ovšem i výběru dortu se hodí věnovat dost pozornosti, ovšem zbytečně se stresovat, aby se líbil všem, aby chutnal všem a aby byl každý spokojený je opravdu zbytečné, to už je lidská povaha, že se člověk nikdy nezavděčí všem. Nad čím je dobré se zamyslet je velikost dortu, aby vyšlo na každého a pokud přece jen chcete potěšit co nejvíc chutí, není v dnešní době ani problém nechat si udělat patrový dort s tím, že každé patro bude chutnat zcela odlišně.

A podle čeho tedy vybrat ten nejlepší dort? Jako při všem, dejte na rady známých, projděte si reference a samozřejmě, věnujte dost času osobní obhlídce terénu. Většina cukráren se svými výrobky ráda pochlubí na svých stránkách, nikdy se tam však nevejde vše a pokud vás něco zaujme, vyplatí se dané místo navštívit osobně a prohlédnout si celé portfolio. Ideálně v útulném prostředí hezké cukrárny a rovnou i s ochutnávkou, očima na krásném obrázku chuť nepoznáte. A koneckonců sladké je dobré na nervy, a právě to se vám při všem běhání a zařizování kolem svatby může hodit. Jakmile máte vybrané cukrářství nezapomeňte se domluvit na termínu svatby, zda se vše stihne a na způsobu dodání dortu.

Mezi nejoblíbenější chutě tradičně patří čokoláda, pokud však plánujete velký den na horký letní den, hodí se něco lehčího a osvěžujícího, ovocné dorty jsou pro tuto příležitost ideální. Volte především podle vlastních chutí a preferencí. Jakmile přijde řeč na vzhled dortu, jsou možnosti neomezené a trendy se rok od roku mění. Je jen na vás, jaké zvolíte zdobení, zda spíše tradiční bílý vzhled se srdíčky nebo moderní variace a vzory. Zdobení i dost ovlivní konečnou cenu, ručně vytvořené detaily rozhodně dodají na kráse a originalitě, avšak odrazí se v ceně. Pokud zvolíte dobré cukrářství, úspěch vašeho dortu a vaše spokojenost je zaručena.