S alergií se dá žít, ale musí se léčit

S alergií se dá žít, ale musí se léčit

Někteří lidé zdravotní prevenci podceňují a k lékaři chodí až tehdy, když mají skutečně závažné zdravotní problémy. Opačnou strategii však preferuje praktický lékař a alergolog pro dospělé, kterým je v daném případě žena, MUDr. Helena Jiráková. Její ordinace je ve městě Klatovy, a to části města, označené římskou trojkou, v ulici Pod Hůrkou. Zastává názor, že při dobře vedené prevenci se dá mnoha nemocem předejít. Ne všichni pacienti navíc vědí, že pravidelné preventivní prohlídky jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. V rámci prevence paní doktorka provádí očkování, povinné i nepovinné. Její další specializací je alergologie. Některým druhem alergie u nás podle odhadů trpí až třicet procent lidí. Zcela se vyléčit nedá, ale při vhodné léčbě se její příznaky dají minimalizovat do takové míry, že člověk není výrazně omezen při běžných každodenních činnostech.

MUDr. Helena Jiráková ordinuje každý pracovní den, v pondělí, v úterý a v pátek od sedmi do třinácti, ve středu od sedmi do šestnácti. Nejdelší pracovní den má ve čtvrtek, kdy ordinuje až do půl páté. Vyšetření mimo běžnou pracovní dobu se s ní dá domluvit osobně nebo telefonicky. Pacient nezůstane bez pomoci při akutních případech

Při léčbě alergií je důležitá diagnostika, která pomůže najít ten nejvhodnější preparát. V klatovské ordinaci se provádí diagnostika alergií na pyl, roztoče, plísně, hmyz, potraviny a léky. Dále se zde řeší i různé projevy potravinové intolerance a alergického astmatu, poruchy imunitního systému, chronické infekce a záněty. Obrátit se sem s žádostí o radu mohou také pacienti, kteří opakovaně trpí bakteriálními a virovými infekcemi, afty a opary.

MUDr. Jiráková má smlouvy se sedmi zdravotními pojišťovnami, takže pokryje svou péčí velké spektrum pacientů.