Běžná i nadstandardní lékařská vyšetření

Běžná i nadstandardní lékařská vyšetření

Rodiče z Plané nad Lužnicí možná hledají zkušeného lékaře pro své malé nebo i odrůstající děti. Pediatr MUDr. Jaromír Veselý má uzavřené smlouvy s pěti zdravotními pojišťovnami – všeobecnou, ministerstva vnitra ČR, českou průmyslovou, vojenskou a oborovou zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví. Ordinuje denně, ordinační hodiny má vyhrazené pro poradnu, prevenci a objednané pacienty. Ve zbývajícím čase se věnuje nemocným. V jeho ordinaci děti dostanou nejen běžné, ale na základě přání rodičů i nadstandardní očkování. MUDr. Veselý má kvalitní moderní vybavení, dětem i dorostu dělá i preventivní vyšetření, která mohou odhalit závažná onemocnění. Patří mezi ně například diagnostika bakterie Helicobacter pylori, jejíž přítomnost v žaludeční sliznici pozitivně ovlivňuje rozvoj gastritidy, žaludečních vředů a karcinomu žaludku, diagnostika krevního obrazu, krevních lipidů a krevního cukru z kapky kapilární krve.

Děti z této ordinace si zbytečně nenosí recepty na antibiotika, protože je tady běžné provádět STREP test nebo CRP test. STREP test je jednoduchý, jeho výsledky jsou už během návštěvy ordinace. Dělá se z výtěru krku a je z něj možné zjistit, zda jde o akutní zánět hltanu nebo infekci Strep A, která vyžaduje léčbu antibiotiky. Přístroj na testování CRP, takzvaného C-reaktivního proteinu, umožňuje rovněž zjistit, zda jde o bakteriální nebo virové onemocnění a zda jsou k léčbě pacienta nutná antibiotika či nikoliv. MUDr. Veselý provádí i tympanometrii, kterou testuje funkci středního ucha změnou tlaku vzduchu v ušním kanálku.

V ordinaci se děti podrobují v případě potřeby také elektroléčbě, drobným chirurgickým zákrokům, vyšetření na mononukleózu, rotavirů a okultního krvácení ve stolici. MUDr. Veselý dělá i některé zákroky, které mají pro pacienty estetický význam. Na požádání provede perforaci ušních boltců a zavede náušnice, odstraní zmrazením nepigmentované kožní výrůstky. Pokud rodiče nevěří klasické konzervativní medicíně, nemusejí měnit ordinaci ani dětského lékaře, mohou MUDr. Veselého požádat o alternativní vyšetření v rámci homeopatie včetně vystavení předpisu na homeopatika.