Co pomáhá v boji s nachlazením

Co pomáhá v boji s nachlazením

Rýmu mnozí považují za banální nemoc, která ani nestojí za řeč. Pravda ovšem je, že nemožnost normálně dýchat kvůli ucpanému nosu, který dříve nebo později z neustálého smrkání začne bolet, kýchat a kašlat není nic příjemného. Nejlepší je rýmu vůbec nedostat a vyhnout se jí, ovšem s mrazivým počasím a lidmi kašlajícími na vás bacily na každém kroku to není vůbec snadné. Stejně jako u všech nemocí, i u předcházení rýmě nejvíce dělá imunita, které prospívá zdravá životospráva s dostatkem spánku a minimem stresu. Žijeme však v uspěchané době, a ne vždy je možné to ovlivnit, a proto je potřeba jí pomáhat jinak a s rýmou bojovat.

Pokud cítíte, že na vás něco leze, začněte brát vitamin C a poptejte se v lékárně po dalších doplňcích stravy. Například echinaceové kapky, rakytník nebo hlíva se řadí mezi nejčastěji přírodní podpůrné prostředky pro imunitu. Nepodceňujte také oblékání, ze zimy samotné rýmu nedostanete, ale přidáváte tak tělu práci se zahříváním prochladlého těla a už mu nezbývá tolik energie na obranyschopnost. Nezapomínejte ani na pravidelnou hygienu, a především si pořádně umývat ruce.

A jaké prostředky nasadit do boje, pokud na sobě pozorujete příznaky rýmy. Samozřejmostí je být v klidu a v teple, dodržujte také pitný režim, tekutiny pomáhají vyplavovat viry a bakterie. Čaj nebo horká polévka ze které jde pára také pomáhá rozpouštět hleny a může vám usnadnit dýchání. V lékárně se můžete poptat přímo po inhalátoru, který příhodným roztokem a horkou párou také dokáže pomoct. Z přírodních látek, které mají protibakteriální a protizánětlivé účinky a jsou pokládána za přírodní antibiotika rozhodně nasaďte do boje med, zázvor a česnek. Podle babských rad je poté nejúčinnější cibule s medem. Citrusy zase doplňujete vitamin C. Pokud nachlazení trvá dlouho, dostavují se vysoké teploty a nepřechází, je na čase si zajít do lékárny nebo rovnou k lékaři.