I lékařské přístroje potřebují preventivní prohlídky

I lékařské přístroje potřebují preventivní prohlídky

Dennodenně zachraňují stovky možná i tisíce životů, moderní medicína je bez nich nepředstavitelná a jejich vývoj jde kupředu mílovými kroky. Řeč je o lékařských přístrojích, které jsou nedocenitelnými pomocníky lékařů po celém světě a pomáhají stovkám pacientů. Je tedy jasné, že právě zvolení vhodných přístrojů, a především jejich absolutní spolehlivost, může někdy hrát jednu z hlavních rolí, když jde o zdraví pacientů. Proto je nezbytně nutné, aby lékaři byli vybaveni vhodnými přístroji, a především aby je někdo pravidelně kontroloval, staral se o jejich chod a servis.

Od toho je tu inženýr František Studnička a jeho firma Lékařské přístroje s.r.o., která se oboru lékařské techniky věnuje už téměř třicet let. Nejprve se zaměřoval pouze na servis přístrojů, dnes už zajišťuje i prodej specializovaných přístrojů na intenzivní péči o pacienta. Za dobu svého působení se inženýr František Studnička účastnil mnoha mezinárodních odborných seminářů a konferencí pořádaných výrobci světových značek lékařských přístrojů a nabral mnoho zkušeností v tomto oboru.

Přístroje, které tato společnost nabízí jsou specializované na intenzivní péči o pacienta, patří sem například přístroje určené pro ohřev pacienta, a to lokální i celkový, monitory životních funkcí, EKG a kontejnery ohřevu roztoků a krve. Na přístroje, které tato společnost dodává a opravuje je vyškolena přímo jejich výrobci. Nejen, že Lékařské přístroje s.r.o. dodávají potřebné přístroje, ale také je instalují, zaškolí obsluhu nebo provádí preventivní prohlídky přístrojů s vystavením protokolů o kontrole.