Oči jsou bránou do duše, zajistěte jim kvalitní péči

Oči jsou bránou do duše, zajistěte jim kvalitní péči

Zrak je pro nás nejdůležitějším smyslem, vnímáme jím až 80 % podnětů z vnějšího prostředí. Umožňuje nám vnímat barvy, světlo, tvary a slouží k orientaci v prostoru, přesto péči o něj mnoho lidí zanedbává. Oči jsou namáhané hodinami práce na počítači, vystaveny kouři cigaret a blikání cedulí a obrazovek. Náš zrak si proto zaslouží alespoň základní péči, kterou je jeho pravidelné vyšetření. Není čeho bát, měření zraku je bezbolestné a rychlé.

Vyšetření zraku je první řadě potřeba k zjištění, máte-li nějaké problémy, nenošením brýlí nebo čoček se zrak totiž rychle zhoršuje, stejně tak nošením nevhodných pomůcek, je proto důležité nechat si parametry oka pravidelně přeměřovat. Pravidelné kontroly jsou důležité také k odhalení různých příznaků očních vad, jejich včasným diagnostikováním lze zabránit rozšíření šedého zákalu či jiného onemocnění, které může vést až k trvalému poškození zraku.

Optika Hana Fišerová poskytuje profesionální služby v Libereckém kraji. Kromě příjemného prostředí a zkušeného personálu nabízí optika zjištění objektivní a subjektivní refrakce, tedy změření a stanovení dioptrií. Vyšetření zraku zajišťuje jak pro brýlovou korekci, tak pro korekci kontaktními čočkami. Zjištění zrakové ostrosti provádí pomocí speciální brýlové zkušební obruby, automatického měřícího zařízení a světelné tabule se znaky. Pokud se rozhodnete pro čočky, je nutné odborné změření parametrů oka a posouzení vhodnosti nošení určitých druhů kontaktních čoček, v neposlední řadě zajišťuje oční optika nácvik nasazení a vyndání kontaktní čočky pod odborným dohledem.

Vybrat si v optice můžete z široké palety obrub a slunečních brýlí, možné je taky zhotovení dioptrických slunečních brýlí. Optika nabízí korekční brýlová dioptrická skla, ať už minerální

i plastová, jednoohnisková, bifokální, multifokální, čirá i barevná, s možností výběru různých povrchových úprav. Samozřejmostí je prodej kontaktních čoček, doplňkového zboží i lup a pomůcek pro slabozraké. Mezi poskytované služby patří také úprava, čištění brýlí ultrazvukem a opravy brýlí.