Od bolesti pomůže kvalitní rehabilitace

Od bolesti pomůže kvalitní rehabilitace

Příčiny bolesti zad i jiných částí těla jsou různé. V průběhu života se s bolestí setká až 85 procent populace. Bolest se může lišit intenzitou, dobou trvání bolesti a příčinou. Vždy jde o komplexní problém, který je souborem individuálních, psychosomatických a pracovních stereotypů.

Hlavní příčinou bolestí zad bývá obezita, spojená s nízkou nebo nulovou pohybovou aktivitou, svalová nerovnováha v oblasti bederní páteře v době těhotenství, vadné držení těla, prochladnutí, nedostatečná nebo naopak přílišná fyzická aktivita nebo i nevhodná obuv. S bolestí zad se setkávají lidé, kteří mají při práci jednostrannou zátěž, související s opakovanou činností, fyzicky namáhavou práci, spojenou se zvedáním těžkých břemen nebo naopak lidé, kteří při práci celý den sedí. Bolesti zad často vyvolává dlouhodobý stres, který aktivuje svaly a přináší bolest a blokády. Někdy jsou na vině funkční poruchy, namožené svaly a vazy, případně i nemoci vnitřních orgánů.

S odstraněním bolestí si většinou pomůže zručný fyzioterapeut. V každém případě je třeba se nechat řádně vyšetřit, určit příčinu bolesti a potom ji řešit.

Rehabilitace Český Brod nabízí velmi kvalitní péči a fyzioterapii, plně hrazenou zdravotními pojišťovnami. Smlouvy má uzavřené se všeobecnou, českou průmyslovou, oborovou zdravotní a pojišťovnou ministerstva vnitra. Ludmila Raková, která rehabilitační a fyzioterapeutické zařízení provozuje, se zaměřuje na diagnostiku, terapii a prevenci funkčních poruch pohybového systému. Svým klientům pomůže od bolestí zad a páteře, hlavy, kloubů, bolestí na hrudi i v oblasti břicha. Pomoc poskytuje při zablokování žeber, při vadném držení těla a při úponové bolesti. Provádí i rehabilitace po úrazu. Po úrazu je důležité začít cvičit pozvolna, nepolevovat v něm a pod odborným vedením přidávat na zátěži a intenzitě. Jedině tak se pacient co nejdříve dostane do své původní kondice.