Se zubařem byste si měli rozumět

Se zubařem byste si měli rozumět

Najde se jen málo lidí, kteří by k zubaři chodili rádi, a když někdo řekne, že se ke své zubařce těší, pravděpodobně se na něj budete dívat jako na blázna. To, jakého má člověk zubaře dělá mnoho, k nesympatickému zubaři, který bere pacienty jako na běžícím pásu a nemá k nim žádný vztah, žádné vlídné slovo na uklidnění před zákrokem, nebo když vám přesně nevysvětlí, jaký zákrok vás čeká, a nedá vám lokální anestezii nebo možnost výběru plomby, se asi těšit opravdu nebudete. Ovšem to vůbec není případ MUDr. Petry Melicherové z Prostějova, kterou si pacienti nemohou vynachválit, která má pro každého pochopení a je široko daleko známá především svým vstřícným a lidským přístupem ale i profesionalitou a odborností s jakou provádí zákroky.

Právě doporučení známých a kladné ohlasy na odborné znalosti ale i na přístup k pacientům by měly být jedněmi z kritérií, podle kterých si zubaře vybíráte. Dalším z kritérií, které vám dost řekne o kvalitě zubaře, je délka jeho praxe. Když má někdo zubařskou praxi už více než deset let, jako je tomu i paní doktorky Melicherové, a stále se za ním pacienti vracejí, vodí k němu i své děti, pak je jisté, že zubní lékař opravdu ví, co dělá a dělá to svědomitě. S tím také souvisí vzdělání zubaře a jeho zkušenosti, to by mělo být dohledatelné a ověřitelné.

Rozhodně při první návštěvě dejte i na svůj dojem z vybavení a jak na vás ordinace i čekárna působí. Také může hrát zásadní roli, jak máte ordinaci daleko a jak snadno je dostupná. Stomatologii Prostějov najdete nedaleko nádraží, kousek od centra takže nebudete mít problém se tam dopravit i s bolavým zubem, kdy se zrovna na řízení necítíte. Rozhodně se také podívejte, jaké služby lékař nabízí, zda vám pomůže i s paradontózou a jaké všechny problémy může řešit.