Vyšetření sluchu se bát nemusíte

Vyšetření sluchu se bát nemusíte

Slyšíte mě? Do you hear me? Können Sie mich hören? Nejedná se o zkoušku telefonního spojení ale o začátek vyšetření na ORL Praha. Tato nestátní klinika poskytuje všechny ambulantní služby v oboru ušní, nosní, krční pro děti i pro dospělé. Pacienti nemusí mít předchozí doporučení od svého praktického lékaře, klinika A-Z ORL příjmá všechny.

V rámci vyšetření sluchu se provádí audiometrie. Tato vyšetření pomáhá lékaři určit rozsah poškození sluchu. princip je zcela jednoduchá, pacientovi jsou do sluchátek postupně vysílány tóny o různých frekvencích a intenzitách. pacient, vždy když tón uslyší, zmáčkne tlačítko. Předškolní děti na slyšený tón mohou reagovat například zvednutou rukou, u menších dětí se provádí i audiometrie hrou, kdy si dítě hraje, do reproduktorů mu jsou pouštěné tóny a lékař sleduje, zda na ně reaguje. U novorozenců a kojenců se sluch měří pomocí otoakustických emisí. Při tomto vyšetření se speciálním přístrojem měří projevy vláskových buněk vnitřního ucha. Vyšetření je nebolestivé, jen je časově trochu náročné.

Dalším častým vyšetřením, které vás na ORL čeká, když máte problémy se sluchem je vyšetření tympanometrem. Přístrojem je do kanálu vnějšího ucha generován tón. Zvuk rozechvívá bubínek a vibrace se nesou do středního ucha. Část zvuku se ale odráží zpět a je zachycena přístrojem. Na základě profesionálních vyšetření lékař může přidělit sluchadlo. Dále se klinika A-Z zaměřuje na vyšetření pro soukromé potřeby jako například pro řidičský průkaz nebo pro potápění. Dále nabízí preventivní vyšetření pro pracující v hluku a ve výškách, výkony nehrazené zdravotními pojišťovnami i vyšetření nepojištěných pacientů.