Vyšetření zraku může být příjemný zážitek

Vyšetření zraku může být příjemný zážitek

Kdo nosí dioptrické brýle nebo kontaktní čočky, již se s klasickým vyšetřením zraku setkal. Díváte se na tabulku s písmeny, jedno oko máte zakryté a postupně čtete stále se zmenšující řádky. Optometrista podle toho určuje počet vašich dioptrií. Toto vyšetření opravdu není velkým zážitkem a jeho hlavní nevýhoda spočívá v tom, že měří každé oko zvlášť. V běžném životě ale používáme obě oči zároveň, nedíváme se pouze na tabuli s písmeny, ale určujeme vzdálenost objektů v prostoru a zapojujeme také periferní vidění.

S tím vším počítá zážitkové 3D měření zraku Paskal, které využívá například optika Novum. U tohoto vyšetření se posadíte před velkou obrazovku jako v kině, dostanete 3D brýle a budete si užívat pohledy na barevné krajiny s letícími balony. Mozek je tak nucen jako v běžném životě spojovat obrazy obou očí v jeden a simuluje dívání se do dálky. Optometrik se vás bude ptát, který balon se vám jeví nejblíže a který nejdál. Mimo dioptrií toto vyšetření také odhalí, jak váš mozek oči používá a které oko je dominantní, což umožňuje přesnou korekci brýlí vám zcela na míru.

Po vyšetření zraku nejnovější 3D technologií vám v optice Hlučín pomůže odborný personál s letitými zkušenostmi vybrat z více než tisíce brýlových obrub takové, které nejvíc budou vyhovovat vašim představám a vašemu vkusu. Díky individuálnímu přístupu a dostatku času, který si na vás personál vyhradí, se můžete spolehnout na kvalitu vašich brýlí. Pokud chcete raději zvolit kontaktní čočky, v optice Ludgeřovice vás naučí, jak je aplikovat i jak o ně pečovat. Obě tyto služby platí pro obě optiky, navíc se zaměřují také na opravy a servis brýlí. Brýle jsou drahé a jejich opravou můžete ušetřit za nákup nových. V obou optikách Novum letují kovové obruby, mění náhradní díly, opravují obruby všech materiálů a zabrušují čočky do obrub. Při návštěvě optiky si také nezapomeňte vybrat sluneční brýle.