Zdravé dítě, spokojený rodič

Zdravé dítě, spokojený rodič

Dětství je věkem objevování a zkoumání, dítě je divoké a zvídavé, všude chce být, všechno vidět, všechno prozkoumat. Dětství je také dobou nejvíce úrazů, v dospělosti se na jizvy podíváte s úsměvem a vzpomenete si, jak jste lezli na strom, skákali přes plot nebo vyváděli jakoukoliv jinou klukovinu. Pro rodiče je však velmi náročné své dítko uhlídat, aby se mu nic vážného nestalo, přiznejme si, když maminka vidí své malinké děťátko, nejradši by ho celé obalila do bublinkové folie, aby bylo v bezpečí. Ale přílišná péče je také škodlivá. Právě v dětství je nezbytně nutné, aby se dětem vybudoval zdravý a silný imunitní systém.

Samozřejmě je třeba děti naučit zdravým hygienickým návykům, ale vše desinfikovat a drhnout akorát povede k tomu, že si nevybudují přirozenou imunitu. Stejně tak není dobré dítě držet stranou od ostatních ze strachu před nemocemi. Kontakt s vnějším světem podstatně zvyšuje odolnost dětí. Ano v batolecím věku, kdy se vaše dítko začne více stýkat se svými vrstevníky se jistě nějakým nemocem nevyhne. Rýmu, kašel nebo průjem si zažije každé dítě a v dnešní době špičkové lékařské péče se zpravidla není čeho obávat.

Dnes už jsou na všechno očkování, pravidelné lékařské prohlídky jsou samozřejmostí a praktického lékaře pro děti a dorost najdete v každé vesnici. Řada lékařů jezdí z ordinace do ordinace, aby pokryli co největší území a mohli pomoct co nejvíce dětem. Stejně tak to dělá i dětský lékař v oblasti Drahanské vrchoviny, který svou péči zajišťuje v několika obcích. Laskavého pana doktora mají děti rády a nebojí se ho a rodiče se na něj mohou spolehnout ať už se s jejich dítkem děje cokoliv. Zkušený pan doktor spolehlivě odhalí alarmující příznaky a vždy zvolí vhodnou léčbu.