Biochemické soli Dr. Schüsslera: Co jsou to minerální soli a jak fungují?

Biochemické soli Dr. Schüsslera: Co jsou to minerální soli a jak fungují?

Podle německého lékaře Dr. Wilhelma Heinricha Schüsslera zdraví buňky (a tedy i celého těla) závisí na dostatku minerálů v těle. Tento lékař se v 19. století zabýval minerálními látkami a jejich významem pro lidské tělo a usoudil, že nedostatek těchto minerálních látek v organismu vede k nemoci a způsobuje celou řadu zdravotních problémů. Dr. Schüssler stanovil 12 základních minerálních solí které jsou známé také jako biochemické soli nebo tkáňové soli, a které jsou důležité pro řádnou funkci buněk a tkání v těle.

Každá z dvanácti minerálních solí má své specifické účinky a je doporučena pro různé potíže a symptomy. Dr. Schüssler tvrdil, že v důsledku nezdravých návyků a stresu dochází k narušení rovnováhy esenciálních minerálních živin, což se nakonec projeví zdravotními problémy. A že při pravidelném doplňování se můžeme vrátit ke zdravějšímu stavu.

Například minerální sůl číslo 2 (Calcium phosphoricum) se používá pro posílení kostí a svalů, zatímco minerální sůl číslo 6 (Kalium sulfuricum) se používá pro detoxikaci a podporu zdraví kůže. Tyto soli se dávkují v homeopatickém poměru, jsou tedy naředěné na poměr 1:1 000 000 a v jedné tabletce je tedy pouze pá molekul samotné soli. Ačkoliv se Minerální soli Dr. Schüsslera řadí do oblasti alternativní medicíny, o homeopatika jako taková se nejedná. Podporovatelé minerálních solí Dr. Schüsslera tvrdí, že tyto soli mohou pomoci při různých zdravotních problémech, jako jsou bolesti hlavy, únava, alergie, trávicí potíže a mnoho dalších.

Více o tkáňových solích, detoxikaci organismu ale i zdravém životním stylu se můžete dozvědět v detoxikační poradně DETO v Břeclavi – Poštorné. Certifikovaná poradkyně Mgr. Olga Chmurovičová vám ráda poradí a předá své osobní zkušenosti. V poradně DETO jsou k dispozici produkty Biomineral D6 – skladem nebo na objednání předem včetně konzultace o vhodnosti jednotlivých solí pro vás.