Bylinky nebo farmaka?

Bylinky nebo farmaka?

Alternativní medicína se pomalu ale jistě dostává do povědomí každého z nás. Zatímco ještě před pár lety světu vládly farmaka, dnes se čím dál více lidí obrací při léčbě leckterých zdravotních problémů k přírodní medicíně. Mezi alternativní léčbu můžeme řadit celou řadu procedur od akupunktury až po práci s energiemi různých léčitelů, které mnozí z nás označují za šarlatány. Oproti těmto způsobům léčby jsou ale bylinky něčím historicky prověřeným. Něčím, čím babky kořenářky léčily lidi ještě dlouho před tím, než se vůbec vynalezla farmaka. Jen se na ně postupem času tak nějak zapomnělo.

Byla by chyba tvrdit, že moderní medicína nám nic nového nepřinesla, a že to, co dokáží léčit léky koupené v lékárně, vyléčí stejně účinně bylinky vypěstované na zahrádce. Léčení pomocí bylinek funguje poněkud jinak než léčení chemickými léčivy. To však neznamená, že se tyto dvě cesty musí nutně vylučovat, ba naopak – mohou si navzájem pomáhat. Zatímco léčba pomocí farmaceutické medicíny má takřka okamžité účinky, bylinky podporují spíše dlouhodobější proces uzdravování našeho organismu. A právě tato dlouhodobá procedura nám může ve výsledku pomoci zlepšit náš zdravotní stav natolik, že se nebudeme potýkat s problémy jako jsou migrény, opakované angíny či křeče v břiše. Vše chce ale svůj čas a trpělivost.

Přestože jistě existuje řada bylin, které slibují úlevu od ucpaného nosu nebo chřipky, mnohem větší využití nachází bylinky jako přírodní podpora imunity, energie nebo třeba jako pomocníci při hubnutí. Pozitivní účinky bylinek můžeme našemu tělu podávat buď vnitřně v podobě nejrůznějších čajů, kapek či ve formě tabletek anebo můžeme tělu dopřát také vnější péči v podobě přírodní kosmetiky.

Centrum bylin nabízí prodej léčivých bylin a bylinných produktů z celého světa. Na své si zde přijdou jak zkušení bylinkáři, tak také ti, kteří se chystají s bylinnou léčbou teprve začít. Firma nabízí bylinky hned v několika formách. Milovníci čajů jistě nepohrdnou bylinnými čaji a pokud nejsme zrovna příznivci bylinné chuti, ale bylinky bychom rádi užívali, můžeme vyzkoušet bylinkové kapsle. Kromě bylinných produktů ke konzumaci nabízí firma také přírodní kosmetiku. A pokud se v bylinkách ještě vůbec nevyznáte, nevadí. Firma nabízí také poradenský servis a rozdělení produktů podle účelu, kterému nejvíce slouží. V sortimentu tak najdeme například produkty na podporu hubnutí či detoxikaci.