Žádný problém není neřešitelný, ani zdravotní

Žádný problém není neřešitelný, ani zdravotní

I přes to, že jde dnes medicína dopředu mílovými kroky, ještě není tak daleko, aby dokázala předcházet případným úrazům, které na nás číhají na každém kroku. Stejně tak ještě není tak daleko, aby již od narození dokázala podchytit a vyléčit všechny genetické vady a zdravotní obtíže, které dědíme po svých rodičích nebo prarodičích.

Ať už je to tedy důsledkem nějakého úrazu nebo zděděných dispozic, mohou se u každého z nás objevit nějaké zdravotní potíže trvalejšího rázu. V malé míře jedny z nejméně závažných a zároveň nejčastějších problémů jsou bolesti zad. Tyto obtíže jsou velice často přisuzovány sedavému zaměstnání. Pracovní dobu „prosedí“ u počítače v České republice až 70% zaměstnanců.

Bohužel se může jednat také o mnohem závažnější poruchy a onemocnění, která mohla mít mnoho příčin a my s nimi musíme žít. Astma, epilepsie, nemoci pohybového ústrojí, abnormální obezita či různá neurologická onemocnění.

Pokud těmito problémy trpí dospělí člověk, je to smutné a nepříjemné, ale dokáže si to sám sobě odůvodnit a v rámci možností s tím normálně fungovat. Pokud se ale s těmito problémy potýká dítě, problém se stává o to větším. Dětem totiž nevysvětlíme, proč jsou nemocné, když jejich ostatní kamarádi takovéto problémy nemají. Také jim těžko vysvětlíme časté návštěvy lékařů a nemocničních zařízení a naučit je zodpovědné a pravidelné léčbě, je téměř nemožné a pro rodiče se tento úkol může zdát nezvladatelný. Vysvětlit dítěti, že ty problémy, co má, nevyřeší antibiotika od doktora, ale že se s nimi pravděpodobně bude potýkat celý život, je obrovsky těžké.

Existují zařízení, které těmto dětem s jejich problémy, i když nejsou úplně léčitelné, mohou pomoci. Tyto zařízení pro dětské pacienty vytváří to nejpříjemnější a nejpřirozenější prostředí, pro práci s jejich poruchou. Jedná se o zařízení, která nabízí léčebné pobyty, kde poskytují pomoc formou odborné léčby dětí pod dohledem zkušených a specializovaných lékařů a fyzioterapeutů. Odborníci zde vaše dítě naučí, jak správně cvičit a rehabilitovat, či jaké návyky dodržovat. Zařízení bývají vybavena tak, aby se v nich děti cítily co nejlépe a ne jako u lékaře nebo v podobných zařízeních.

Zdravotní problémy tu byly vždycky a zřejmě ještě dlouho budou. To ale neznamená, že se jim musíme poddávat a předem vzdávat jakýkoliv boj s nimi. I když jsou momentálně ne všechny léčitelné, existuje spousta způsobů a pomůcek, které nám ulehčí život s nimi.