Dobře padnoucí brýle vám zvednou sebevědomí

Dobře padnoucí brýle vám zvednou sebevědomí

Nosit brýle už dávno není ostuda, naopak brýle se stávají doplňkem image, utváří, jak nás lidé vnímají a často si je pořizují i ti, kteří je nepotřebují. Proto pokud u vás lékař zjistil oční vadu, a dozvěděli jste se, že máte nosit brýle, rozhodně to není důvod být smutný, právě naopak, můžete toho využít a z brýlí udělat zajímavý doplněk. Je však třeba vybírat opatrně a tak, aby vám co nejvíce slušely, brýle nejsou doplněk, kterého byste měli více kusů a mohli měnit podle nálady nebo toho, co se zrovna hodí k oblečení. Na co si tedy při jejich výběru dávat pozor a co může pomoct se správně rozhodnout?

Úplně nejlépe o tom, jaké si vybrat brýle a také možnost si jich nespočet vyzkoušet s odbornými radami a zjistit co vám sluší, můžete jakékoliv oční optice. Zcela zásadní je výběr obrub, které by měly ladit s tvarem obličeje. To znamená, že by neměly být širší než lícní kosti, oči by měly být zhruba ve středu skla, brýle by měly dobře sedět na nose a neměly by padat ani příliš tlačit. Kdo už brýle nosí, má v mnohém při výběru nových výhodu, nejen že už si jich vyzkoušel nespočet, když kupoval brýle poprvé, ale také na bočnici obrub jsou napsané údaje o jejich velikosti, které napoví, jaké rozměry potřebujete. Rám si potom můžete vybrat celorám, ve kterém nejlépe drží skla, ale jsou velmi nápadné a nehodí se ke každému, polorám který je lehčí a méně nápadný nebo brýle bez rámu, které působí velmi elegantně a jsou lehké.

V optice by vám měli i poradit, který tvar brýlí sedí, ke kterému tvaru obličeje. I co se týká materiálů nebo barevných úprav nabízí se nespočet možností, a proto nevybírejte jen podle nejnovějších trendů, ale i podle toho, co se hodí k vaší osobnosti a v čem se budete cítit příjemně.