Jak často musíme s dětmi na preventivní prohlídky?

Jak často musíme s dětmi na preventivní prohlídky?

Jakmile se nám narodí dítě, vznikne u nás úplně nový druh lásky a pouta, které jsme dosud nepoznali. Milovali jsme svého partnera, svoje rodiče a sourozence, nedokázali jsme si představit život bez našich přátel, ale najednou přišel na svět někdo, kdo je částečně námi a my jsme částečně jím.

Pro svoje dítě si přejeme ten nejlepší možný život. Aby kolem sebe mělo dobré lidi, našlo si ideálního partnera, mělo dobré vzdělání ale především, aby bylo zdravé. Hned od narození tak začíná kolotoč obav a nekonečných otázek ohledně správného vývoje a zdraví našeho dítěte, se kterými míříme nejčastěji do ordinace dětského lékaře.

Pediatr se tak od narozením stává jakýmsi našim poradcem a průvodcem při správné péči o našeho potomka. Spolu s námi sleduje, jak naše dítě sílí a roste a jak se z malého děťátka postupně stává dospělý člověk. V průběhu dětství a dospívání prochází děti spoustou fyziologických i psychických změn, které mohou ovlivnit jejich zdravotní stav.

Obzvláště v prvním roce dítěte se ve dveřích pediatra budeme objevovat opravdu často. Pravidelně bychom měli s dítětem lékaře navštěvovat co pár týdnů podle předepsaných pravidelných prohlídek celkem devětkrát. Do třech let jsou ještě prohlídky zhruba po půl roce a od třech let věku dítěte bychom měli lékaře navštívit každé dva roky, tedy každý lichý rok.

Pokud se teprve chystáte vybírat dětského lékaře, je dobré, řídit se pár základními pravidly. Jedním z nejdůležitějších atributů by měla být vzdálenost. V momentě, kdy bude mít naše dítě horečky jistě oceníme lékaře, kterého budeme mít takřka za domem, než se plahočit autem nebo dokonce městskou hromadnou dopravou přes celé město. Další věc, kterou bychom měli zvážit, je věk lékaře. Někteří lidé preferují mladší ročníky kvůli jejich modernějšímu přístupu, jiní zase nedají dopustit na tradiční medicínu a bohaté zkušenosti, kterými disponují starší lékaři. Pokud si však najdeme pediatra v důchodovém věku, měli bychom počítat s tím, že si budeme muset po odchodu lékaře do důchodu hledat nového.

Zaregistrovat své dítě můžeme například u dětské lékařky Martiny Chmelové, která sídlí v Kadani. Ordinace praktické lékařky pro děti a dorost poskytuje veškerou léčebnou a preventivní péči, aplikaci standartních i nadstandartních očkovacích látek či odběry biologického materiálu. Zejména starostliví rodiče jistě ocení přátelský přístup a vstřícnost, se kterými lékařka přistupuje ke každému pacientovi.