Kompenzační pomůcky mnohým usnadní život

Kompenzační pomůcky mnohým usnadní život

Ve stáří se hodí každá pomoc, a nejen ta od bližních, ale i pomoc v podobě kompenzačních pomůcek, které poskytnou potřebnou úlevu a napomohou větší samostatnosti. Starší lidé mají značně omezené možnosti pohybu, to však neznamená, že musí zůstat upoutaní na lůžko. Pokud však nepotřebují každý den někam chodit, nebo kratší trasy zvládnou i bez pomoci, je zbytečné pořizovat drahé kolečkové křeslo. Právě proto je tu půjčovna kompenzačních pomůcek pro seniory a postižené Občanské sdružení 3P.

Starší lidé si tu za velmi symbolickou částku mohou zapůjčit mnoho druhů chodítek, kolečkových křesel, schodolezů ale i dalších pomůcek pomáhajících větší samostatnosti a pohyblivosti. Centrum 3P kompenzační pomůcky Praha nabízí také bezbariérovou přepravu pro seniory a občany se zdravotním postižením pomocí speciálně upraveného vozidla. Tato služba není vázána na průkaz mimořádných výhod, a proto ji mohou využit všichni senioři. Stejně tak nabízí i dopravu pomůcek až přímo na místo určení, včetně donesení a montáže. Zajištěný je i servis a opravy všech pomůcek přímo v domácnosti.

Elektrické polohovací postele poskytnou co největší pohodlí těm, kteří musí většinu svého času trávit v posteli. Aby se zamezilo vzniku proleženin nabízí se i zapůjčení speciálních Antidekubitní matrací nebo molitanových matrací s omyvatelným povrchem. A pro maximální zpříjemnění času na lůžku jsou k zapůjčení stolečky k postelím nebo hrazdy napomáhající zvedání se.

Cílem občanského sdružení je napomáhat co největší kvalitě života starých lidí, a to nejen formou půjčovny pomůcek ale i klubovou a zájmovou činností. Ve stáří je důležité cvičit nejen svoje tělo na kondičních cvičeních, které centrum nabízí, ale i bystřit mysl, učit se novým věcem a trénovat paměť. Proto jsou tu kurzy paměti nebo výuka práce s počítačem.