Léčiva pro lidi i psy

Léčiva pro lidi i psy

Ze severní Moravy putují do celé České republiky od roku 1993 různé farmaceutické výrobky. Galenická laboratoř je sice relativně mladou firmou, ale navázala na tradiční výrobu z roku 1930. S tehdejším sortimentem by na současném trhu pochopitelně neobstála, používá moderní výrobní technologie a snaží se pružně reagovat na poptávku svých zákazníků. Výroba léčiv, potravních doplňků, kosmetiky a veterinárních přípravků podléhá přísným technologickým a hygienickým normám, Galenická laboratoř je držitelem certifikace GMP. Sídlem firmy je Ostrava, takže nejvíce výrobků laboratoře se dostane do Moravskoslezského kraje, ale putují i do jiných regionů a dokonce do zahraničí.

V sortimentu laboratoře jsou především léky a léčivé látky. Firma se soustřeďuje na výrobu tablet s obsahem hořčíku a vápníku, snaží se nejen o kvalitu, ale i o finanční dostupnost pro pacienta. Protože je velký zájem o homeopatika, laboratoř se snaží uspokojit i odběratele, preferující homeopatii před klasickou medicínou. Dále se zde vyrábějí potravní doplňky, obsahující hořčík, vápník a zinek. Pro smluvní partnery se připravují kapalné nebo polotuhé potravní doplňky, jde především o roztoky s obsahem aminokyselin, iontů a cukrů. Při výrobě kosmetických přípravků farmaceutická laboratoř vychází z dlouholetých zkušeností výroby mastí, past, tekutých pudrů, roztoků a emulzí. A také se věnuje vývoji a výrobě léčiv pro naše čtyřnohé miláčky, zejména pro psy.

Mezi nejoblíbenější výrobky patří Tablety Hořčík GLO, které napomáhají doplnit sníženou hladinu hořčíku v organismu, utišují nervový systém a regulují svalovou a nervovou rovnováhu. Hitem je masážní jalovcová mast GLO, vyrobená z extraktů kafrovníku, levandule, blahovičníku, máty a jalovce. Ulevuje při bolestech svalů a kloubů revmatického původu, artróze, bolestech nervového původu a po sportovních úrazech.

Galenická laboratoř Ostrava provozuje nejen velkoobchod, jehož prostřednictvím dodává svoje produkty lékárnám a internetovým obchodům s farmaceutickým zbožím, nabízí také svoje volné kapacity k výrobě. Laboratoř je denně v provozu od 5:30 hodin do 14:00 hodin, ale kromě pátků je možné se dovolat i kolem 16. hodiny.