Lékárenská první pomoc

Lékárenská první pomoc

Léto je dobou cestování, poznávání nových míst a získávání zážitků. Každý si chce léto a dovolenou hlavně užít, nemyslet na nic špatného a vychutnat si naplno klid a pohodu. I tak bychom však měli mít na paměti neustále svoje zdraví a rozhodně nepodcenit stav cestovní lékárničky. Obvaz, náplasti a základní léky bychom měli mít vždy po ruce, protože nikdy nevíme, co se může přihodit. Nic dovolenou nezkazí tak jako nečekané zdravotní potíže nebo úraz.
Nespornou výhodou je to, že při cestování po naší vlasti najdeme lékárnu téměř v každé vesnici a pomoc zkušených lékárníků je vždy na blízku. Vystudovaný lékárník neboli farmaceut by měl umět poradit, na jakou obtíž zvolit jaký lék, v jakém množství ho podávat a je taková naše první záchrana, když se nejedná o nic vážnějšího. Také nám pomůže posoudit jak je daná obtíž vážná a zda je potřeba navštívit lékaře.

Jendou z takových lékáren, kde vždy najdete pomoc a poradí vám zkušená odbornice je i lékárna paní PharmDr. Karly Staňové v Mutěnicích. Mutěnice leží na jihu Moravy a ať už tedy potřebujete po noci strávené ve vinném sklípku rychlou pomoc od bolesti hlavy, náplasti na puchýře z výletů nebo něco na spáleniny od slunění u vody, jste na správném místě.

Lékárna má otevřeno ve všední dny od sedmi do tří hodin a v úterky do šesti. Kromě volně dostupných léčiv samozřejmě vydává i léky přepsané od lékaře a když něco není skladem, ve velmi krátkém čase zajistí jejich objednání a dodání na pobočku. kromě originálních léčiv lékárna Mutěnice nabízí i generické přípravky což je levnější varianta běžných léčiv, která obsahuje stejné léčivo ve stejném množství jako originální lék.
K další nabídce lékárny se řadí i potravinové doplňky, výživa kloubů a vitamíny. Také tu seženete zdravotnické potřeby a pomůcky.