MUDr. Jursová se postará, aby vaše zuby byly zdravé i krásně bílé

MUDr. Jursová se postará, aby vaše zuby byly zdravé i krásně bílé

Široký úsměv s krásnými a zdravými zuby je naší nejlepší vizitkou. Především z amerických filmů jsme zvyklí vídat dokonale bílé úsměvy a toužíme po nich také. Základem zdravého chrupu je nepodcenit návštěvy zubního lékaře. Je lepší řešit preventivní prohlídky a mít svého osvědčeného lékaře, kam můžete kdykoliv vás něco trápí zajít než hledat na poslední chvíli jediného volného lékaře, který se podívá na vás bolavý zub. Pokud hledáte zubaře v Českém Těšíně, je tady pro vás ordinace praktické zubní lékařky MUDr. Evy Jursové. Jedná se o zkušenou stomatoložku, která poskytne péči o chrup vám i vašim dětem a která nepodceňuje význam preventivních prohlídek. MUDr. Jursová vás také v rámci prohlídky naučí a ukáže vám, jak se správně používají některé pomůcky dentální hygieny.

Jakmile je postaráno o zdraví zubů, přichází na řadu estetická stomatologie. MUDr. Eva Jursová se zaměřuje i na bělení zubů. Žlutý chrup odradí mnohé a vydává negativní obrázek o našem životním stylu, a proto se mu chceme vyvarovat. Zubní pasty, které zaručeně bělí zuby většinou spíše nefungují, nejúčinnější variantou je profesionální bělení zubů v ordinaci zubního lékaře nebo na dentální hygieně. Lékař nejprve určí, proč mají zuby nepříjemné zabarvení. Příčin může být mnoho, od kouření přes potraviny, které zanechávají skvrny jako je zelený čaj, káva nebo červené víno až po stárnutí. Například bílé pigmenty na zubech může bělení negativně zvýraznit.

Hlavní roli při bělení zubů hraje bělicí gel s vysokým obsahem peroxidu vodíku. Před samotným bělením lékař zuby pořádně vyčistí přístrojovým kartáčkem a speciální pastou. Poté nanese ochranný gel na dásně. Samotný bělicí přípravek se nanáší na plochy zubů, které jsou vidět při úsměvu. Následující den po bělení je důležité držet takzvanou bílou dietu a vyhýbat se potravinám, jako jsou právě čaje nebo červené víno, které způsobují zabarvení skloviny. Lékař vám všechny důležité informace sdělí po ošetření.