Na vyšetření i do lázní sanitkou

Na vyšetření i do lázní sanitkou

Představte si, že bydlíte v nějaké menší obci, kde není veřejná doprava, nemáte vlastní auto, kterým byste mohli jezdit, a nemůže vás k lékaři odvézt nikdo z rodiny. Nebo se pohybujete jen s obtížemi za pomoci chodítka, případně se neobejdete bez vozíku. A vozík nebo chodítko vám do osobního auta nikdo nevměstná. Pokud jste z jižních Čech, máme pro vás řešení. Zdravotní služba pro okres Klatovy a okres Strakonice Zdeňka Herziga vám pomůže a zajistí vaši přepravu kamkoliv, kam budete potřebovat.

Jde o soukromou dopravní zdravotní službu, která se věnuje zejména plánovaným transportům na různá lékařská vyšetření a zákroky do nemocnic po celé České republice. Když je potřeba, sanitní vůz zajistí dopravu raněného, nemocného nebo i rodičky pod dohledem zdravotnického záchranáře nebo lékaře. Člověk, který není ve stavu akutního ohrožení a nemůže si zavolat rychlou záchrannou službu, ale má zdravotní problémy, tak má zaručenou péči zdravotníka a jistotu, že se na místo určení dostane v pořádku a včas. Klidnější budou i jeho blízcí, kteří mají o nemocného starost. Zdravotník zná dobře potřeby nemocných nebo imobilních a dokáže jim zručně pomoci při nastupování a vystupování z vozidla.

Neocenitelnou službou je tato doprava pro handicapované pacienty, kteří se sami špatně pohybují nebo jsou na vozíku. Sanitky jsou dostatečně velké, takže se do nich vejde i elektrický vozík, a jsou vybavené plošinou, aby do jejich přepravního prostoru pacient mohl zajet. Když potom zdravotní služba dojede na místo, pacient má svůj vozík při sobě a může se přemisťovat tak, jak je zvyklý. Sanitní služba dopraví pacienta i do lázní.

Lidé se mohou obracet na středisko Blatná nebo středisko Horažďovice, na obě pracoviště lze volat na pevnou linku nebo mobilní telefon. Soukromá sanitní služba má smlouvy s pět zdravotními pojišťovnami, všeobecnou, ministerstva vnitra, českou průmyslovou, vojenskou a oborovou zdravotní zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví. Když má pacient žádanku od lékaře a jeho zdravotní stav to vyžaduje, přepravu platí pojišťovna. Dopravu si ale lze objednat i v případě, když nemocný nebo lázeňský pacient podmínky pro bezplatnou péči nesplňuje. Sanitní služba ho přepraví jako samoplátce za cenu, kterou si pacient předem domluví.