Problémy při močení? Nevyhýbejte se pří potížích návštěvě urologie!

Problémy při močení? Nevyhýbejte se pří potížích návštěvě urologie!

Ač je pro ženy zcela přirozené navštěvovat gynekologii, nejen při vyskytnutí problémů, ale také při pravidelných ročních prohlídkách, tak muži často váhají, zda urologii přece jen navštívit. Urologie neléčí pouze mužské pohlavní orgány, ale také celé mužské močové ústrojí. Mezi nejčastěji léčené nemoci patří močové kameny, záněty močových cest, onemocnění varlat, onemocnění prostaty či ledvinové koliky. Doporučuje se preventivní prohlídka ve věku cca 35 let a dále podstupovat pravidelné prohlídky každý rok u mužů nad 50 let. Samozřejmě se jedná o stav, kdy nezaznamenáte žádný problém, ale v případě, že si všimnete něčeho abnormálního, je třeba vyhledat lékaře a zjistit příčinu. Mnoho mužů má z urologického vyšetření obavy. Avšak není proč se obávat, jedná se bezbolestné vyšetření, které má za cíl vám pomoci.

Kdy je nutné vyšetření urologa?

V případě zánětu močového měchýře a ledvin pacient zpravidla pociťuje bolest a pálení při močení. Také se může objevit bolest v podbřišku a v oblasti beder. Dalším problémem, který se u mužů může objevit je inkontinence. Tento problém může mít více příčin a pro jeho vyřešení je třeba navštívit urologa. Pokud jste po hmatu objevili bulky v intimních partiích, tak není hned potřeba propadat panice. Avšak je nutné, aby urolog určil příčinu a doporučil případnou léčbu. Pokud tedy zaregistrujete některý z výše uvedených problému, tak je namístě navštívení urologické ordinace.

Pokud hledáte urologickou ordinaci v Praze, tak neváhejte navštívit oddělení urologie na Poliklinice Zahradní Město. Poskytují kvalitní komplexní služby v oboru urologie, včetně diagnostiky, léčby a prevence. Nemějte strach a zajděte se zdravotními problémy ke kvalitnímu urologovi a mějte váš život o něco kvalitnější.