Děti, které tráví svůj čas aktivně jsou šťastnější

Děti, které tráví svůj čas aktivně jsou šťastnější

Mnohé průzkumy ukázaly, že děti, které svůj čas netráví jen před obrazovkami televize nebo hraním na počítači, ale navštěvují zájmové kroužky a další volnočasové aktivity, jsou spokojenější. V zájmových kroužcích děti nejen že tráví svůj čas smysluplně, ale hlavně navazují důležité sociální kontakty, najdou si kamarády a co si budeme povídat, mít přátele je snad největší bohatství. Také se nevědomky učí mnoha užitečným dovednostem a organizovaným trávením času se vyhýbají rizikovému chování.

Obzvlášť potom v dnešní době, kdy mnoho kroužků nabízí školy, umělecké školy a domovy dětí a mládeže – zkráceně DDM, si dokáže svůj zájem najít každý. Klasické kroužky jako tanec, malování, dramaťák nebo sporty najdeme snad všude, avšak střediska volného času nám neustále ukazují, že v zájmech neexistují hranice, že se zájem dá udělat ze všeho a už vůbec nejsou omezeny věkem.

Pro nejmenší dítka už od dvou let věku jsou tu kroužky pojmenované jako Koťátka nebo Berušky, kam většinou docházejí i se svými maminkami a hrají si, zpívají, malují si a tvoří. Děti školního věku mají výběr nejširší. Velkou popularitu si získávají tematicky zaměřené kroužky jako je Star Wars nebo Zaklínač. Ve sportu už se také nemusí děti zaměřovat jen na fotbal, ale vybrat si můžou z mnoha bojových umění, hrát bowling, kuželky, horolézt a o pestrém výběru z tanečních stylů ani nemluvě. Pro přemýšlivější a kutily tu kromě šachů jsou všemožné vědecké kroužky a pokusy, elektromechanika, RC modely nebo astronomie.

A nejen děti, trávící svůj čas aktivně jsou spokojenější. Totéž platí i o dospělých. I v dospělosti bychom si měli najít čas na své zájmy, rozvíjet se a neomezovat svůj život jen na práci, starost o rodinu a domácnost. Odreagovat se a rozvíjet se potřebují všichni.

Většina center volného času proto nabízí i kurzy pro dospělé, od bojových sportů, přes angličtinu až po keramiku a další tvoření.