Dopřejte plavání v bazénu i těm nejmenším

Dopřejte plavání v bazénu i těm nejmenším

Jen málo sportovních aktivit je pro naše tělo prospěšnější nežli plávání. Není skvělé jen pro dospělé, ale i pro děti. Naučte děti aktivní životní styl již od začátku a udělejte jim život o něco kvalitnější. Věřte, že již po prvním plavání si tuto aktivitu zamilují.

Proč je plavání pro děti tak prospěšné?

Plavání zlepšuje u dětí vztah k vodě, ale i dalším pohybovým aktivitám do budoucna. Také pomáhá rozvíjet motorické a orientační schopnosti jedince. Plavání na rozdíl od jiných pohybových aktivit nezatěžuje klouby. Naopak je prospěšné pro celý pohybový aparát. Posiluje svaly i srdce. Mezi nejvyužívanější svaly u plavání jsou zejména svalstvo horních a dolních končetin, zádové a břišní svaly. Jedná se tedy o zapojení všech nejdůležitějších svalových partií. Pohyby, které se realizují při plavání mají za následek lepší hybnost ramenních a kyčelních kloubů, kotníků a zápěstí. Plavání je také skvělé pro celý kardiovaskulární systém. Navíc při pravidelném plavání, je nevyhnutelné i časté zadržování dechu a po určité době se u jedinců zvětšuje i kapacita plic.

Plavání je zkrátka skvělé pro všechny. Pokud hledáte skvělé místo pro plavání a plavecké kurzy v Plzni a okolí, tak navštivte Sportovní klub Radbuza Plzeň. Mají skvěle vybavený areál i bazén na plavání a nabízí i plavecké kurzy pro děti a dospělé. Pořádají kurzy i pro ty úplně nejmenší, a to pro rodiče s batolaty. Pokročilejší plavci mohou navštěvovat sportovní nebo závodní plavání. Ovšem klub toho nabízí mimo plavání mnohem více, například cvičení v mělkém bazénu při hudbě nebo cvičení jógy. V letošním roce prošla rekonstrukcí sauna, která je ze severské olše a smrku. Je pro 4 ležící nebo více sedících osob s ochlazujícím bazénkem, sprchou, umyvadlem a toaletou. Fotky najdete na Facebookové stránce nebo ve fotogalerii. . Udělejte něco pro své tělo a zajděte si odpočinout do bazénu.