Důstojné rozloučení na jihu Moravy

Důstojné rozloučení na jihu Moravy

Lidé se rodí a umírají ve všech koutech naší země, takový je zkrátka koloběh života. Pozůstalým z oblasti mezi Brnem a Slavkovem, tolik známé z napoleonských válek, zajistí důstojné rozloučení s jejich blízkými lidmi Pohřební služba Nohel. Její sídlo je na Malé Americe 216 v Šaraticích. Protože v samotných Šaraticích není žádná vhodná obřadní síň,  využívá se ta, která je v nedalekém Újezdu u Brna. Jde skutečně o velmi krásnou, světlou stavbu, která poskytuje pěkné prostředí pro smuteční i jiné obřady.

Pozůstalí nemusejí mít obavy, že zůstanou ve chvílích nejtěžších se svým žalem osamoceni, pracovníci pohřební služby zajistí vše potřebné. Základní službou, kterou dělají, je pohřeb s uložením do země. V souvislosti s ní zařídí vykopání hrobu, případně otevření již vybudované hrobky a uložení dalšího zesnulého. Ti, kteří rodinnou hrobku nemají, nebo se z nějakých důvodů rozhodli pro kremaci, si mohou tuto službu v pohřebnictví v Šaraticích sjednat také. V Újezdu u Brna proběhne v obřadní síni rozloučení a poté je zemřelý převezen do krematoria, kde je zpopelněn. Kremaci pohřební služba Vincence Nohela zajistí i tehdy, když se rodina rozhodne, že obřad neproběhne. V takovém případě odveze zesnulého přímo do krematoria, kde je provedena kremace. Poté se pozůstalí mohou rozhodnout, jak s popelem svého blízkého naloží, zda urnu uloží do hrobky, kolumbária nebo nechají provést rozptyl na loučku.

Pohřební služba Nohel má ve svém vlastnictví moderní a speciálně upravená vozidla pro převoz zesnulých, na jižní Moravu je tělo zemřelého schopna dovézt z jakéhokoliv místa České republiky. To platí i naopak. Když se rodina rozhodne svého blízkého, který zemřel na jižní Moravě, pohřbít třeba v místě jeho narození jinde v ČR, je zajištěn jeho odvoz.

Jestliže se koná běžný pohřeb s obřadem, chce rodina, aby o události věděli nejen nejbližší zesnulého, ale třeba také spolupracovníci, kamarádi, spolužáci a další lidé, se kterými se stýkal a které měl rád. Nejvhodnějším způsobem, jak dát na vědomí všem, co se stalo a kde proběhne obřad, je rozeslat parte. Pohřební služba má k dispozici velké množství vzorů, takže podle svého vkusu a přání si každý vhodné smuteční oznámení vybere. Stejně tak i květiny a věnce, aby byla smuteční síň co nejlépe vyzdobena.