Každý umí kreslit, když má dobrého učitele

Každý umí kreslit, když má dobrého učitele

V dospělosti už člověk nemá příliš času na vlastní koníčky a zájmy a velmi brzy zjistí, že všechen svůj čas tráví prací, starostí o domácnost nebo tolik vytouženou chvilkou klidu a na to co ho kdysi bavilo úplně zapomněl. Ale to je přitom škoda, nejlepším odpočinkem je právě ten aktivní, kdy člověk dělá něco, co ho baví a úplně při tom zapomene na čas. Když jsme byli malí, nebyl pro nás problém si vzít pastelky a zcela se ponořit do vlastního světa, ze hřiště jsme neochotně odcházeli až za tmy, kreslili jsme, zpívali, byli kreativní. “No ale na to není čas, musím žehlit, prát, vařit,…” říkáte si často, když uvažujete, kdy jste si naposled užili nějaký čas pro sebe. Přitom vrátit se ke svým starým zájmům není nic složitého, zvlášť pokud vás například bavilo, nebo vždy lákalo kreslení a malování.

Nejspíš už se nadechujete abyste se ohradili, že jste přece nikdy neuměli malovat, tak proč tím ztrácet čas. Ale to vůbec není pravda. Právě v dětství, kdy se nebojíme, že nás někdo odsoudí, že to neumíme, že nejsme dost dobří, kdy nad tím vlastně ani nepřemýšlíme, nám tyto činnosti jdou nejlépe. Nejsme svázaní logikou a strachem a jsme schopní si jen užívat, jak tužka vytváří něco na papíře. Právě toto je jeden z principů, kterého využívají kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou.

Ty nabízí i výtvarné studio KMM a spíše než nějaké kreslení na výkon, kde se snažíte být nejlepší, jde o formu relaxace, která navíc zlepší během víkendu vaše malířské nadání, že nebudete věřit, že jste to opravdu kreslili vy. Kurz je ideální pro každého a pokud vás někdy alespoň trochu lákalo vzít do ruky tužku a kreslit, je nejvyšší čas to vyzkoušet.