Šaty dělají člověka

Šaty dělají člověka

Šaty dělají člověka. A obzvláště při společenských událostech, pracovních pohovorech, důležitých schůzkách a mnoha dalších významných příležitostech, je třeba si dát pozor abychom vypadali co nejreprezentativněji a vždy slušně. Ženám mnohdy připadá, že co se týká oblečení do společnosti, mají to muži mnohem snadnější. Avšak i muži si u výběru obleku musí dávat pozor na řadu společenských pravidel a je důležité, aby jim oblek dokonale padl a byl pohodlný. Volba košile, kravaty nebo manžetových knoflíčků je kapitola sama pro sebe.

V klasických obchodech se jistě můžete sehnat hezký a padnoucí oblek, nicméně nikdy vám nebude tak dokonale sedět, jako oblek šitý na míru. A dokonale padnoucí oblek nepochybně přidá na sebevědomí. Samozřejmě se jedná o nemalou investici, ale je to investice, které rozhodně nebudete litovat. Obzvlášť pokud trávíte v obleku většinu svého času v práci, oceníte jeho kvalitu. Obleky šité na míru jsou dělané přesně podle vašich požadavků a zkušený krejčí vám se vším ochotně poradí a pomůže. U správného výběru obleku platí několik jednoduchých pravidel, kterých je třeba se držet, pokud chcete působit elegantně a na úrovni.

Zadní část saka by se měla krýt s límcem od košile, který by měl na krku pevně sedět. Rukávy by měly končit na místě, kde končí palec a začíná dlaň. Kalhoty by měly sedět v bocích, pokud máte široké boky, nenoste sako se dvěma rozparky, pokud jste malý, nehodí se k vám dlouhá saka, tady jsou největší šťastlivci štíhlí a vysocí. Je dobré se podívat co nosí spolupracovníci, avšak neopičit se po nich, a ni nevymýšlet zbytečnou extravaganci. Jednoduché pravidlo říká, že je dobré se oblékat tak, jako byste měl pozici, která je přímo nad vaší.

Krejčovství Borecký se zabývá nejen šitím obleků. Pod drahý a luxusní oblek je neprozřetelné si obléknout obyčejnou košili a do mrazu venku ho překrýt nedej bože sportovní bundou. Padnoucí košile, sako pro každou příležitost a elegantní kabát by jistě neměli chybět v šatníku pravého gentlemana. A i na dámy toto krejčovství myslí. Dámské kostýmy nikdy neztratí svou eleganci a styl.