Skuteč žije sportem po celý rok

Skuteč žije sportem po celý rok

O tom, že je sport pro naše tělo důležitý není pochyb. Potřebuje pohyb, abychom se zachovali fit a také dobře působí na psychiku. Co ale dělat teď v zimě, když většina venkovních aktivit je vyloučená a jen tak se jít protáhnout do parku se nezdá jako dobrý nápad? Obyvatelé města Skuteč naštěstí mají mnoho možností, jak aktivně trávit svůj volný čas aktivně i během zimy.  Od roku 2004 v tomto městě působí společnost Městská sportoviště Skuteč, která provozuje komplexní celek sportovních zařízení.

V městské sportovní hale se konají velká utkání i probíhají běžné tréninky a cvičení. Pro velká utkání nabízí kapacitu až dvě stě lidí, tabule s časomírou, moderní vybavení a pohodlné zázemí pro sportovce. Hraje se tady házená, futsal, malá kopaná, florbal, basketbal, volejbal, nohejbal, tenis, je přizpůsobena na badminton i stolní tenis, probíhají tu také lekce aerobiku a jógy, vybere si opravdu každý. Působí tady několik klubů, florbalový a tenisový jsou mezi dětmi velmi oblíbené. Větší skupiny mají možnost si halu pronajmout a sportovat dle vlastních zájmů.

Přes zimu potom své uplatnění najde zastřešený zimní stadion, kde je jedna z největších ledových ploch v české republice a trénují tu hokejisté, konají se utkání, ale také sem může chodit užívat si zimních radovánek veřejnost. Těm je plocha zpřístupněna každou středu, a o víkendech.

Městská sportoviště Skuteč dále provozují krytý plavecký bazén, kde kromě velkého plaveckého bazénu najdete vířivku a saunu pro relaxaci. Dopoledne zde probíhá plavání škol, odpoledne si sem vodních sportů chodí užívat široká veřejnost. Konají se tu kurzy plavání pro děti, seniory, maminky s batolaty ale i aquaerobik.

Ani v létě však není o sportovní aktivity ve Skuteči nouze. Koupaliště s tobogánem je oblíbeným místem k trávení horkých dnů, fotbalové hřiště, tenisové kurty nebo víceúčelové hřiště potom nabízí nepřeberné možnosti sportů. Pro ty, kteří nemají kolektivní sporty příliš v oblibě je ve Skuteči vybudované workoutové hřiště.